Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla bliskiej osoby i chciałbyś, aby twój podarunek był naprawdę oryginalny i unikatowy, to kalendarz złożony z twoich zdjęć na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Wiele sklepów fotograficznych oraz popularnych księgarni ma w swojej ofercie możliwość stworzenia własnego spersonalizowanego kalendarza. Dzięki specjalnym programom każdy może samodzielnie zaprojektować i zamówić własny fotokalendarz. Klienci mogą bardzo łatwo wykonać profesjonalny projekt, wybierając gotową szatę graficzną spośród stylów takich jak elegancki, dziecięcy, vintage i wielu innych. Według własnych preferencji, można także zdecydować, czy wolimy mały kalendarz na biurko czy duży kalendarz na ścianę. Wiele programów pozwala również na edycję samych zdjęć, dodawanie kolorowych ramek i ozdób. Nie trzeba nawet iść do sklepu. Wystarczy chwila wolnego czasu przy komputerze i odrobina fantazji, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju prezent.

Aby stworzyć udany fotokalendarz należy:
1. dobrać format i projekt stosownie do osoby, którą chcemy obdarować (inny dla dziecka, inny dla osoby dorosłej).
2. dopasować zdjęcia do odpowiedniego miesiąca. Postaraj się, aby fotografia oddawała klimat danej pory roku.
3. zadbać o jakość zdjęć. Zwłaszcza przy dużych kalendarzach na ścianę, niewyraźne zdjęcie o małej rozdzielczości nie da dobrego efektu końcowego.
kalendarz
Dlaczego warto zdecydować się na fotokalendarz ? Powodów jest wiele. Przede wszystkim, jest to prezent, który jest jedyny w swoim rodzaju. Sprawdzi się idealnie jako prezent dla partnera i najbliższej rodziny. Każda mama ucieszy się z kalendarza ze zdjęciami swoich dzieci, a twoja druga połówka na pewno z radością powiesi na ścianie wasze najpiękniejsze wspomnienia. Co więcej jest to prezent, który służy cały rok i do tego każdego dnia.